Něco o mě...

 

Vystudovala jsem klasickou fakultu architektury v Brně a poté začala pracovat pro velkou architektonickou firmu v Praze.

 

První rok, kdy jsem se se vším teprve seznamovala, pro mě byl zajímavý, asi jako pro každého studenta, který se po škole dostane do praxe. Po druhém roce ve firmě jsem již byla zklamaná a trpěla nedostatkem kreativní činnosti. Tehdy se mi naskytla šance práce v malém ateliéru zaměřeném na Feng-shui.

 

Vystudovala jsem mezinárodní školu Feng-shui Rogera Greena (2002-2005) a byla jsem nadšená. Otevřely se mi nové obzory, v oblasti práce s prostorem se objevil dosud nepoznaný rozměr. Nešlo už pouze o design a funkčnost, ale také o hlubší energetické souvislosti, astrologii. Zahrnutí Feng-shui do navrhování domů mě velice oslovilo a dodnes je důležitou součástí mojí práce. 

Pokud však moji klienti o Feng-shui zájem neprojeví, vůbec to není problém. Pracuji v takovém případě na intuitivní úrovni a v rámci návrhu uplatňuji pouze základní pravidla pro tvoru harmonického domu.

 

Moje pátrání po hlubších souvislostech pokračovalo i v dalších letech a následovaly kurzy geomantie s Marco Pogačnikem, seminář geomantie a měření geopatogenních zón s Karolem Gugyelou, semináře s Jorgem Schroderem na téma vlivu elementárních bytostí při tvorbě domu a zahrady, seminář s tématikou posvátné geometrie, výcvik permakulturních designérů a jiné.

 

Vždy je kam se dále vyvíjet, žijeme v době, kdy vychází na povrch nové a úžasné skutečnosti a čím dál více lidí se zajímá o dříve chybějící spirituální rovinu, jež dává našemu bytí zde hlubší smysl. Když je člověk připraven, objeví se v pravou chvíli ty správné okolnosti, které nás posunou dál. 

 

Staří Čínané věřili, že je naše realita ovlivněna ze třetiny naší karmou, ze třetiny vlastním úsilím a ze třetiny Feng-shui našeho obydlí - místa kde žijeme. Pokud tomu tak opravdu je, spojíme-li Feng-shui s vlastním úsilím, získáváme nadpoloviční většinu, tedy jsme pánem svého života a máme možnost prožít náš život dle našich představ a přání.