Nepodceňujme elektrosmog

 

Jednou z možností jak minimalizovat vliv elektrosmogu je vytvořit uzavřený elektrický okruh. Toto řešení je ideální aplikovat zejména v ložnici. Když jdeme spát, celý okruh se vypne, do drátů neproudí elektřina a prostor je čistý.

Další možností jsou speciálně zaizolované dráty, díky čemuž je opět elektro-smog snížen na minimum.

Vhodné je nesituovat zásuvku blízko postele blízko hlavy a těla.

Pokud máte již hotový prostor nebo jste v pronájmu, kde úpravy elektřiny nepřipadají v úvahu, existují různé přístroje a pomůcky na redukci elektromagnetického smogu s různým rádiusem dosahu, dle vaší potřeby.

Další kapitolou je wifi, která vysílá silné vibrace, ovlivňující mozek a vlastní elektromagnetické pole. Důsledkem můžou být poruchy spánku, pocit přetížení, nervozita a neklid, poruchy soustředění, snížená imunita, častá onemocnění atd. Na toto téma existuje již spousta odborných studií podrobně popisujících nežádoucí vlivy záření.

Pokud máte vlastní dům, je možné rozvést internet po domě kabely a máte vyřešeno. Ještě je třeba podívat se, zda k vám zasahuje wifi od sousedů.

Pokud žijete ve městě v bytovém domě, kde každý druhý byt má svojí wifinu a jste signálem přímo prošpikováni, můžete zkusit obejít sousedy a prodiskutovat s nimi možnost řešení wifi skrze kabel nebo alespoň dohodu, že se na noc bude vypínat.

Stejně jako u elektriky, pokud výše popsaná řešení nejsou reálná, je možné pomoci si energo přístroji, které vám zajistí klidný a zdravý spánek a dobré prostředí alespoň u vás doma.